گروه بهداشتی فیروز موفق به کسب ۶ استاندارد بین‌المللی شد

محصولات

گروه بهداشتی فیروز موفق به کسب ۶ استاندارد بین‌المللی شد

گروه بهداشتی فیروز موفق به کسب ۶ استاندارد بین‌المللی شد
22 آبان 1400
مدیر سایت

مدیر تضمین کیفیت گروه بهداشتی فیروز از موفقیت این واحد تولیدی در دریافت ۶ استاندارد ایزوی بین‌المللی خبر داد.

به گزارش فیروز؛ بهنام رضی با اعلام این خبر گفت: این استانداردها که با بررسی نماینده انحصاری شرکت URS انگلیس به فیروز اعطاء شده شامل استانداردهای مدیریت کیفیت، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، محیط زیست، گواهینامه مسئولیت اجتماعی، حلال و استاندارد GMP است.

وی با بیان این مطلب که گواهینامه مسئولیت اجتماعی ۲۶ هزار از مهم‌ترین استانداردهایی است که واحدهای تولیدی و صنعتی می‌توانند دریافت کنند، تصریح کرد: شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند با پیاده‌سازی این استاندارد از افکار خوب به عملکرد خوب برسند و بهترین قدم را در مسیر بهبود عملکرد اجتماعی، کسب‌وکار مسئول و پایدار، مسئولیت شهروندی و پاسخگویی اجتماعی به جامعه و هم به نسل آینده بردارند.

این گواهینامه بر امور عام‌المنفعه و مسئولیت‌های اجتماعی تمرکز دارد و با توجه به نگاه ویژه گروه بهداشتی فیروز به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با بررسی دغدغه‌های این مجموعه در مقابل جامعه، دادن فرصت‌های شغلی به نیروهای دارای معلولیت، ایجاد امکانات رفاهی برای کارکنان معلول نظیر کاردرمانی، باشگاه ورزشی و… پس از انجام ممیزی توسط ممیزان شرکت URS، به این واحد تعلق گرفت.

رضی همچنین گواهینامه IMS را از دیگر گواهینامه‌های حائز اهمیت خواند و افزود: این گواهینامه شامل سه گواهینامه «  ISO 9001یا سیستم مدیریت کیفیت»، «ISO 14001  یا سیستم مدیریت محیط زیست» و « ISO 45001 یا سیستم مدیریت ایمنی و سلامت کارکنان» می‌شود.

وی در خصوص استاندارد ایزو ۹۰۰۱ گفت: استاندارد سیستم مدیریت به دنبال ایجاد سیستمی است که کیفیت را در سراسر سازمان برنامه ریزی، کنترل، هدایت، نظارت و در نهایت به گونه‌ای مدیریت کند که محصول تولید شده ثبات کیفیت داشته باشد.

این مسئول در خصوص گواهی‌نامه سیستم مدیریت زیست محیطی نیز بیان کرد: این استاندارد از استانداردهای محبوب سازمان بین‌المللی ایزو است که در ازای اثبات عدم آسیب‌رسانی محصولات فیروز به محیط زیست با داشتن تصفیه‌خانه، دودکش، میزان نرمال پسماند و عدم آلایندگی برای چندمین سال پیاپی به این مجموعه داده شد.

به گفته رضی این استاندارد می‌تواند الگوی خوبی برای وضع قوانین و مقررات دولتی در حوزه حمایت از محیط زیست باشد.

این مدیر تضمین کیفیت همچنین ادامه داد: استاندارد ISO 45001 سیستم بهداشت حرفه‌ای و مدیریت ایمنی، مزایای قابل توجهی در جلوگیری از حوادث و بیماری‌های شغلی دارد که بار مسئولیت عمده‌ای برای شرکت‌هاست و با ایجاد چارچوبی برای کاهش خطرات محیط کار، نگاه عمیقی به افزایش ایمنی کارکنان دارد.

وی یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به منابع انسانی در سازمان‌ها این است که کارکنان محیط کاری سالم ندارند و این گواهینامه «سیستم مدیریت ایمنی و سلامت کارکنان» بر کلیه معاینات ادواری پرسنل، ارگونومی پرسنل و شرایط ایمن محیط کار دلالت دارد و در ازای رعایت این اصول به فیروز اعطاء شده است.

رضی خاطرنشان کرد: گواهینامه هلال یکی دیگر از گواهینامه‌های تأییده شده گروه بهداشتی فیروز است که در میان کشورهای مسلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و اثبات می‌کند این واحد تولیدی هر جا نیاز به استفاده از حیوانات باشد با رعایت کلیه اصول ذبح اسلامی آن را انجام می‌دهد.

گفتنی است همچنین گروه بهداشتی فیروز با ایجاد ساختار مناسب و تجهیزات تولیدی استاندارد، تولید محصول با کیفیت، استمرار آن در سطح شرکت‌های دارویی و نیز رعایت الزامات شرایط تولید خوب موفق به اخذ گواهینامه GMP شد و به طبع آن قادر است در مورد کیفیت محصولات، اطمینان خاطر کامل به مصرف‌کننده بدهد.

مطالب مرتبط

۱۲ آذر ماه روز جهانی افراد دارای معلولیت 12 آذر 1401
بازدید جمعی‌ از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز از فیروز 2 آذر 1401
بازدید دانشجویان بنیاد نخبگان از فیروز 24 آبان 1401
بازدید معاون علمی و فنآوری رئیس‌جمهور ازدستاوردهای فناورانه و نوآورانه مجموعه گروه بهداشتی فیروز و کانون معلولین توانا 8 شهریور 1401
برگزاری اولین کارگاه آشنایی با کلیدهای میان‌بر ویندوز توسط مدرس نابینا 3 مرداد 1401
انتخاب سید محمد موسوی به‌عنوان «چهره ماندگار» 28 فروردین 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات گروه بهداشتی فیروز با دارا بودن بالاترین استانداردهای کیفی در طی تمام سالهای فعالیت، موفق شده تا با جذب اعتماد مشتریان، حضور مداومی در سبد محصولات بهداشتی خانواده ها داشته باشد.

تمامی حقوق مطالب برای “گروه بهداشتی فیروز”محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.