مدیر کارخانه نستله در فیروز: با هدف الگو گرفتن از فیروز برای استخدام معلولان به بازدید آمدیم

به گزارش پیک‌توانا: مدیر کارخانه و کادر مدیریتی شرکت نستله صبح امروز با هدف الگوبرداری و جذب نیروهای معلول از خطوط تولید گروه بهداشتی فیروز بازدید کردند.
شرکت صنایع غذایی نستله، شرکتی سوئیسی و چندملیتی است که به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی جهان در شناخته می‌شود و در سراسر جهان ۴۴۷ کارخانه و بیش از ۳۳۳۳ هزار نفر نیرو دارد.
فِیسَر هارون، مدیر کارخانه نستله در نشست با مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز که در حاشیه بازدید از این گروه بهداشتی صورت گرفت اظهار داشت: این بازدید با هدف الگوبرداشتن از رویکرد فیروز در استخدام معلولان صورت گرفت.
وی تصریح کرد: ماموریت نستله این است که منابع انسانی بسیار قوی و متنوعی از نژاد، ملیت‌ و سنین مختلف با انواع تخصص‌ و مهارت‌ها جذب کند اما هنوز جای برخی از گروه‌های جامعه در این شرکت خالیست. که ما به دنبال جذب آنها هستیم.
این مدیر پاکستانی ِ کارخانه نستله افراد دارای معلولیت را از جمله گروه‌هایی که جایشان تاکنون در این شرکت نستله خالی بوده دانست و افزود: قصد داریم به زودی کار جذب نیروهای دارای معلولیت را در نستله آغاز کنیم و امروز به همین منظور و برای بازدید از این حرکت اجتماعی فیروز به اینجا آمده‌ایم.
هارون همچنین از مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز خواست تا شرکت نستله را از تجربیات خود در زمینه کار با معلولان بهره‌مند سازد.
فیسر هارون بیان کرد: فصل اصلی ماموریت ما بهبودبخشیِ کیفی است و ما می‌خواهیم بدانیم
در کدام حوزه‌ها هنوز تلاش نکرده‌ایم و حوزه معلولان یکی از این حوزه‌هاست.
وی در پایان مجموعه فیروز را صاحب تفکر و اندیشه دانست و خاطرنشان ساخت: اندیشه‌های حاکم بر فیروز الهام‌بخش و راه‌گشاست و ما برای اولین بار است که با چنین واقعیتی آشنا می‌شویم.
مدیرعامل گروه بهداشتی نیز در این بازدید اظهار داشت: شما امروز از کارخانه‌ای بازدید کردید که

افراد دارای معلولیت را به‌کار گرفته اما واقعیت این است که ما در این مجموعه افکار و اندیشه‌هایمان را تولید و عرضه می‌کنیم.
سیدمحمدموسوی تصریح کرد: ما در فضای اقتصادی با استخدام نیروهای معلول، نفی سیستم اتوماسیون، جذب نیروی انسانیِ معلول و کاستن از سود برای صاحبان‌سرمایه و علمای اجتماعی پیام داریم و آن پیام رد انواع سبک‌های سرمایه‌داری و گزینش سبک سرمایه‌داری الهی است.
مقام عالی مشورتی سازمان ملل در ایران مطرح کرد: امروز دنیا در آتش جنگ و تمامیت‌خواهی‌های حکومت‌ها و در نتیجه‌ خودخواهی سران سرمایه می‌سوزد.
دبیر برگزاری مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های معلولان کشور به حضور خود در نشست بین‌المللی معلولان که ۲ سال پیش در نیویورک برگزار شد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در آن نشست از من به‌عنوان کارآفرین و ایجاد کننده بسترهای شغلی برای معلولان تجلیل شد اما من از آنها مرسیدم شما که مدافع حقوق بشر و خواهان سلامت انسان و حفظ محیط زیست هستید و از اشتغال معلولان شگفت‌زده می‌شوید پس چرا با اقدانات خود در دنیا معلول تولید می‌کنید.
بنیانگذار کانون معلولین توانا همچنین یادآور شد: ما ریشه جنگ‌ها، قربانی شدن انسان‌ها و دامن زدن به معلولیت آنها را در سرمایه‌داری و اینکه سرمایه‌داران نسبت به تمام جهان احساس مالکیت می‌کنند می‌دانیم و از این‌رو در فیروز به ارایه‌ سبک نوینی از سرمایه‌داری مبادرت ورزیده‌ایم.
موسوی بر تعلق سرمایه به خدا تاکید کرد و گفت: سرمایه‌دار واقعی خداست و ما وکلای خداوند بر سرمایه هستیم بنابراین او با اعمال ضریب برکت در سیستم استخدام نیروی معلول و کنار گذاشتن دستگاه‌های اتوماسیون ما را حمایت می‌کند.
وی ادامه داد: سیستم فیروز نجات حتی یک نفر را از بیکاری را مهم می‌‌داند و به کمک کارکنان معلول خود دردهایی چون خودکشی و بیکاری را معالجه و از شیوع طلاق و شرمندگی پدرها و مردان خانواده پیشگیری می‌کند.
کارآفرین برتر کشور در زمینه معلولان اذعان کرد: ما در مجموعه خود نه شامپو و صابون بلکه ارزش‌های انسانی تولید می‌کنیم و با رعایت استاندارد؛ ارتقای کیفیت و ادا کردن حق مشتری به جایی می‌رسیم که مشتری‌های ما با خرید این محصول خود را در ایجاد اشتغال برای معلولان سهیم می‌داند.
رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *