محافظت از نوزاد در برابر آفتاب و زمان استفاده از کرم­های ضد آفتاب

محافظت از نوزاد در برابر آفتاب و زمان استفاده از کرم­های ضد آفتاب

راهنمایی­های ضروری برای والدین

با مراقبت و محافظت از پوست لطیف و حساس نوزادتان در برابر اشعه مضر خورشید، او را در داشتن پوستی سالم در طول زندگی یاری می­نمایید.

نوزادان زیر ۶ ماه نباید لحظه­ای در برابر اشعه مستقیم آفتاب قرار گیرند؛ چراکه محافظت شخصی پوست نوزادان در برابر نور، هنوز کامل نشده است. اگر پوست نوزاد فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در برابر اشعه آفتاب قرار گیرد، علی­رغم تلاش شما جهت ممانعت از نور آفتاب، ممکن است آفتاب سوختگی اتفاق بیافتد. بسیاری از پزشکان معتقدند نباید از محصولات ضد آفتاب برای نوزادان زیر ۶ ماه استفاده کرد؛ بدین معنی که شما به روش دیگری برای محافظت از پوست نوزادتان در برابر آفتاب نیازمندید. وقتی نوزاد خود را بیرون می برید، استفاده از کلاه الزامی است. با پوشاندن آزادانه لباس (نباید تنگ و چسبان باشد) می توانید از پوست نوزاد محافظت کنید. او را در سایه بگذارید یا با دست خود روی صورت نوزاد سایه بیاندازید و یا با یک پتوی روشن بالای سر او سایه درست کنید. اگر اینگونه نمی­توانید او را از اشعه مستقیم آفتاب محافظت کنید، با پزشک خود مشورت کرده و از مقدار کمی کرم ضد آفتاب کودک فیروز استفاده کنید.

حتی کودکان بزرگتر از ۶ ماه نباید در برابر نور مستقیم آفتاب در مدت طولانی قرار گیرند. آنها باید از لباس های محافظ و عینک های آفتابی استاندارد و طبی استفاده کنند استفاده از کرم­های ضدآفتاب با پوشانندگی مناسب و پهنای طیف بالا (با محافظت UVA و UVB، و همچنین SPF حداقل ۳۰) برای کودکان توصیه می­شود. همگام با رشد و بلوغ فرزند خود، توجه کنید که همواره پوست او از نور خورشید محافظت شود. با حفظ و مراقبت از فرزند در حال رشدتان، همواره می­توانید از سلامت او بهره مند باشید. 

Based on content from JOHNSON’S® Baby Care Basics: The Essential Guide for New Parents.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *