بازدید دبیر کمیسیون ملی سازمان یونسکو از کانون معلولین توانا و فیروز

IMG_۲۰۱۴۱۲۰۶_۱۵۳۳۲۴دبیر کمیسیون ملی سازمان یونسکو در ایران و هیئت همراه وی به منظور گرامیداشت روز جهانی معلولان صبح امروز از کانون معلولین توانا بازدید کردند.

به گزارش پیک توانا: دبیر کمیسیون ملی سازمان یونسکو و هیئت همراه وی در بازدید از کانون معلولین توانا ضمن اعلام این مطلب که آشنایی با کانون معلولین و حضور در این مجموعه برای من افتخار بزرگی است، با تاکید بر این مطلب که اگر کشوری بخواهد توسعه‌یافته و صاحب‌نام باشد باید ترتیبی بدهد که تمام اقشار جامعه بتوانند در این توسعه و پیشرفت حضور داشته باشند اذعان داشت: توسعه‌یافتگی بدون حضور تمام اقشار جامعه در محورهای توسعه امکان‌پذیر نیست و معنای واقعی ندارد.

محمدرضا سعید آبادی افزود:  به‌طور قطع افراد دارای معلولیت یکی از گروه‌های جامعه هستند و این افراد ممکن است در بخشی از ذهن یا جسم خود محدودیتی داشته باشند اما در سایر بخش‌ها استعدادهایی دارند که باید پرورش بیابند ومعلولیت به معنای ناتوانی برای آنها نیست.

دبیر کمیسیون ملی سازمان یونسکو ادامه داد: افراد دارای معلولیت باید جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا کنند و نگاه صحیح به توانایی‌های این افراد هرچه زودتر باید در جامعه رواج پیدا کند تا متولیان نیز به این باور برسند.

سعید آبادی با تاکید بر این مطلب که معلولیت، تنها یک محدودیت است و ناتوانی نیست ابراز داشت: کانون توانا یک ویژگی بسیار مهم دارد و آن این است که این مجموعه این تفکر را سرلوحه‌ی خود قرار داده و به دنبال انجام کارهای محوری، اساسی، دقیق و عالمانه رفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: کاری که کانون معلولین انجام می‌دهد ختم به توانمندسازی افراد دارای معلولیت می‌شود و وظیفه‌ی ماست که این تفکر را به دنیا معرفی کرده و دیدگاه کانون توانا را بین‌المللی کنیم.

وی اظهار کرد: باید توقعات به حق جامعه‌ی معلولان ایران در حوزه‌ی امکانات آموزشی، مناسب‌سازی و… مطرح و تجربیات کانون معلولین به کشورهای دیگر منتقل شود.

دبیر کمیسیون ملی سازمان یونسکو با اشاره به موفقیت‌های بی‌شمار ورزشکاران دارای معلولیت در رده‌های جهانی گفت: این نشان می‌دهند که افراد دارای معلولیت در صورت برخورداری از امکانات و توجه به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابند و وقتی معلولان در زمینه‌ی ورزش توانایی دارند قطعا در زمینه‌های علمی، اقتصادی و… نیز دارای ظرفیت‌های قابل توجهی هستند.

محمدرضا سعید آبادی در ادامه افزود: ما به زودی تمام تشکل‌های کشور را دورهم جمع کرده و از کانون معلولین دعوت خواهیم کرد تا به انعکاس تجربه‌ها و دانش خود برای آنها بپردازد.

وی در پایان از واحدهای آموزش، صنایع‌دستی، کتابخانه، رسانه، کانون معلولین و همچنین از خط تولید گروه بهداشتی فیروز و نحوه‌ی فعالیت کارکنان معلول این واحد تولیدی بازدید کرد.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. امیدشریفی

    خیلی هم عالی جای تقدیر و تشکر داره از تمام زحمات پرسنل این شرکت بزگ که نه فقط در ایران و آسیا بلکه در جهان باعث سربلندی ایران و ایرانی میباشه…ممنون جناب آقای موسوی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *