سفیران ۱۱ کشور آسیایی از کارخانه فیروز و اشتغال معلولان بازدید کردند

به گزارش پیک‌توانا: معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه ایران به همراه هیاتی از سفیران ۱۱ کشور آسیایی صبح امروز از خطوط تولید گروه بهداشتی فیروز بازدید کردند.
این بازدید با هدف الگوبرداری و بهره‌گیری از سبک‌های اشتغالزایی برای نیروهای دارای معلولیت به ویژه در کشورهایی که به علت جنگ بسیاری از شهروندانشان دچار نقص جسمی شده‌اند صورت گرفت.
معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه این بازدید با اشاره به جایگاه این بازدید در موقعیت دیپلماسی کشورمان به پیک‌توانا گفت: مبنای دیپلماسی اقتصادی ما بر پایه تسهیل و بسترسازی است و انتظار داریم با بازدید سفرای کشورهای مختلف از مجموعه‌های قوی چون فیروز شاهد اتصالات و ارتباطات خوب بین‌المللی باشیم.
ابراهیم رحیم‌پور تصریح کرد: معرفی فیروز می‌تواند به‌عنوان یک الگو مورد استقبال کشورهای مختلف به‌ویژه سوریه، عراق، افغانستان و یمن که جنگ‌ها به پیدایش معلولیت در آنها منجر شده قرار بگیرد.
وی همچنین بر حمایت از کانون معلولین در محافل بین‌المللی و انعکاس فلسفه فکری این مجموعه در دنیا تاکید کرد و بیان داشت: وزارت امور خارجه در معرفی و همپوشانی کارکردهای کانون توانا و استفاده بهتر از ظرفیت‌های این ان‌.جی.او در سطح بین‌الملل اهتمام خواهد داشت.
رحیم‌پور اظهار داشت: وزارت امور خارجه به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی مسیرهای ارتباطی را باز می‌کند و پس از آن نهادهای اقتصادی باید به سوی بهره‌برداری از این مسیر بروند.
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان همچنین خاطرنشان ساخت: ۹۲ درصد پرسنل فیروز از کارکنان معلول گزینش شده‌اند که این رقم به نسبت فعالیتی که صورت می‌گیرد موفقیت بزرگی است و به همان میزان اشتیاق در محیط کاری موج می‌زند.
گفتنی است کشورهای چین، گرجستان، تاجیکستان، بلاروس، ویتنام، قزاقستان، کره جنوبی و قزاقستان از جمله کشورهایی بودند که سفرای آنها در بازدید از گروه بهداشتی فیروز حضور داشتند.

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. علی صدوق

  ازاین که داخل ایران این شرکت فعالیت میکنه مسرورم وافتخارمیکنم.من خودم مشتری همیشگی شماهستم.موفق باشید

  پاسخ
 2. مهرنوش

  احسنت به شمااااااا بخاطر به اشتغال گرفتن این عزیزان

  من به شخصه تمام تلاشم را میکنم تا انجایی که ممکن است از محصولات فیروز خرید کنم بخاطر کیفیت محصولات واین کارخداپسندانه شما

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *