فیروز یک واحد کم نظیر صنعتی و یک واحد بزرگ اجتماعی است

معاون امور معادن و صنایع معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت در افتتاحیه‌ی خط تولید صابون گروه بهداشتی فیروز:  فیروز یک واحد کم نظیر صنعتی و یک واحد بزرگ اجتماعی است

صبح امروز همزمان با دهه‌ی فجر آیین افتتاحیه‌ی خط تولید صابون گروه بهداشتی فیروز با حضور دکتر سرقینی اهری معاون امور معادن و صنایع معدن وزرات صنعت، معدن و تجارت، مهندس پرزحمت مدیرکل صنایع، معاون و تجارت استان قزوین، رضا عسگری سرپرست فرمانداری شهرصنعتی البرز، اعضای شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد و جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش پیک‌توانا: معاون امور معادن و صنایع معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه‌ی خط تولید صابون گروه بهداشتی اظهار داشت: فیروز یک واحد کم‌نظیر صنعتی و یک واحد بزرگ اجتماعی است که دست به فعالیت‌های بی‌نظیر زده است.

دکتر جعفر سرقینی اهری اقدام گروه بهداشتی فیروز را در استخدام کارکنان دارای معلولیت اقدامی ستودنی دانست و افزود: علیرغم تمام تلاش‌هایی که تاکنون در راستای اثبات جمله‌‌ی ” معلولیت، ناتوانی نیست” صورت گرفته اما هیچ‌کدام از فعالیت‌ها به اندازه‌ی اقدام فیروز نتوانسته این نکته را در عمل اثبات کند.

وی اذعان داشت: این واحد تولیدی در عمل نشان داده که معلولیت مساوی با ناتوانی نیست و امروز طرح‌های تولیدی فیروز به همت معلولان عزیز مدیریت و اجرا می‌شود.

سرقینی تصریح کرد: فغالیت افراد دارای معلولیت در خطوط کاری و تولیدی فیروز اثبات کننده‌ی نظریه‌ای است که نظریه‌پردازان آن را سال‌ها در تریبون‌ها اعلام کرده و تاکید کرده‌اند که معلولیت تنها یک محدودیت است و ناتوانی نیست و فیروز اولین مجموعه در کشور است که من می‌بینم این حرف را به عمل درآورده است.

وی ابراز داشت: من در گذشته به کارخانه‌ی فیروز به‌عنوان یک واحد صنعتی نگاه می‌کردم اما با بازدید امروز ذهنم نسبت به این مساله تغییر کرد و فیروز علیرغم اینکه یک واحد کم نظیر صنعتی است یک واحد بزرگ اجتماعی است.

سرقینی اهری با بیان این مطلب که از لحظه‌ی ورود به این کارخانه و دیدن فعالیت کارکنان معلول نه تنها نیرو گرفتم بلکه به زندگی و آینده‌‌ای بهتر برای کشور امیدوار شدم گفت: هر جا که اراده باشد خواسته‌های بزرگ محقق می شوند و فیروز محل وجود اراده است.

معاون امور معادن و صنایع معدن وزرات صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر انعکاس فعالیت‌های صورت گرفته در فیروز ابراز داشت: این حرکت بزرگ اجتماعی نباید از دید مسئولان و مردم پنهان بماند چرا که ضمن ایجاد اشتغال، مسبب ترویج امید به زندگی در کارکنان ویژه‌ی خود شده است.

وی در پایان برای تقویت و توسعه‌ی حرکت اجتماعی صورت گرفته در فیروز قول همکاری داد و از کلیه‌ی واحدهای کاری این واحد تولیدی بهداشتی و نحوه‌ی فعالیت کارکنان دارای معلولیت آن بازدید کرد.

گفتنی است با راه‌اندازی این خط تولیدی زمینه ی اشتغال ۳۵ فرد دارای معلولیت در کارخانه‌ی فیروز فراهم شد.

 

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *