۳۰ مدیر شرکت‌کننده در اولین میتاپس تجارب مدیران از گروه بهداشتی فیروز بازدید کردند

photo_2015-08-21_21-34-45مدیران شرکت‌کننده در اولین میتاپس تجارب مدیران ضمن بازدید از گروه بهداشتی فیروز، با نحوه ی عملکرد نیروهای معلول در ایستگاه‌های مختلف کاری این واحد تولیدی آشنا شدند.

به گزارش پیک توانا: مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی و دانشگاهی حاضر در میتاپس تجارب مدیران از تمامی ایستگاه‌های کاری گروه بهداشتی فیروز بازدید کردند.

مدیرکارخانه‌ی فیروز در این بازدید ضمن خوش‌آمدگویی به مدیران بازدیدکننده آن‌ها را در ایستگاه‌های مختلف همراهی کرده و توضیحات لازم را ارائه داد.

بابک خوبیاری در این بازدید گفت: نیروهای دارای معلولیت با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کاری که دارند و بسته به نوع و میزان معلولیت به ایستگاه‌های کاری مناسب هدایت می شوند.

وی ادامه داد: در این واحد تولیدی افرادی که محدودیت شنوایی دارند در بخش هایی که دستگاه‌ها و تجهیزات صدای بلندی دارند مشغول به کار می‌شوند چون صدای بلند موجب ناراحتی این عزیزان نمی‌شود.

خوبیاری تصریح کرد:نیروهای دارای محدودیت بینایی نیز در بخش بسته‌بندی فعالیت می‌کنند و تمرکز و سرعت بالای این نیروها در کار بسته‌بندی حتی از نیروهای تندرست نیز به مراتب بالاتر است.

وی که بیش از ۱۰ سال در گروه بهداشتی فیروز و با کارکنان دارای معلولیت همکاری کرده است خاطرنشان ساخت: نیروهای دارای محدودیت جسمی‌حرکتی نیز در خط تولید و بخش‌های دیگر فعالیت دارند.

این مدیر کارخانه ی فیروز ادامه داد: ما در به کارگیری نیروهای معلول هرگز نگاه ترحمی نداریم و معتقدیم همه نیروها باید به اندازه توان خود کار کنند و کسی نباید در ارائه‌ی توان کاری خود مضایقه کند.

خوبیاری همچنین افزود: در این واحد حقوق و مزایای معلولان برابر با افراد تندرست و منطبق با تعرفه ی اداره‌ی کار است و البته نیروها از مزایای دیگری چون مرخصی‌های مربوط به ورزش، تحصیل و … نیز برخوردارند.

وی در ادامه مدیران بازدیدکننده را به بازدید از بخش‌هایی که منطبق با مدل gmp در حال ساخت هستند دعوت کرد و اظهارداشت: فیروز به زودی در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بزرگسالان نیز وارد خواهد شد.

گفتنی‌ست گروه بهداشتی فیروز بزرگترین تولیدکننده‌ی لوازم بهداشتی کودک در ایران است و ۲۴۵ نیروی دارای معلولیت در تولید محصولات آن فعالیت دارند.

لازم به ذکر است فیروز تنها کارخانه‌ی کشور است که بیشترین تعداد اشتغال را برای نیروهای دارای معلولیت ایجاد کرده و درحال حاضر بیش از ۹۴ درصد کارکنان این مجموعه را معلولان تشکیل می‌دهند.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *