پیام مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز برای مردم نازنین ایران

پیام مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز برای مردم نازنین ایران

پیام مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز برای مردم نازنین ایران در پی انعکاس عملکرد اجتماعی این شرکت در فضای مجازی:

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر سخنی سلام صمیمانه من تقدیم به همه عزیزانی که با عشق به میهن درصدد قوت بخشیدن به پایه های نظام اقتصادی کشور هستند و صادقانه و خودجوش هموطنان را به مصرف تولیدات ملی دعوت می کنند تا در این آشفته بازار که دولتمردان برای حمایت از تولید ملی و امنیت سرمایه گذاری پیشه نمی کنند، مردم آگاه خود اسوه ای از اقدام و عمل باشند و به مصداق آیه شریفه ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم” که می فرماید: بی تردید خدا سرنوشت قومی را تغییر نمی دهد تا آنها وضع خود را تغییر دهند. ” انشاا… در سایه این تفکر، بستر اشتغال برای جوانان فراهم آید تا شاید آسیبهای اجتماعی به حداقل ممکن کاهش یابد و هیچ انسان غیرتمندی نزد خانواده خود سرافکنده و شرمسار نباشد.

آری، امروز آنچه که هستی را شکوه و زیبائی بخشیده، جلوه وجود انسانهائیست که از قفس تن رها گشته و در بیکران خلقت، ارزش و عظمت می آفرینند و برای جامعه خویش، گویی بارانی هستند بر زمین تشنه …

این حقیر از سن ۲ سالگی براثر بیماری فلج اطفال عضو کوچکی از خانواده بزرگ معلولان هستم و سالهاست که ویلچر همدم من در مسیر پرتلاطم دفاع از این انسانهای مظلوم است و قلبا بر این باورم که معلولان، به حق مصداق بارز حکمت و رحمت کردگارند که چنانچه به حکمت، برخی از توانشان کاسته شده است، به رحمت درهای بیشمار دیگری به توانمندی ایشان افزوده شده است.

ما در سال ۱۳۷۳ (یعنی ۶ سال قبل از آنکه شرکت فیروز را در اختیار داشته باشیم) با تاسیس کانون معلولین توانا، تعریف جدیدی از معلولیت را به جهانیان ارائه نمودیم که در این تعریف، کمک بلاعوض در فرایند توانمندسازی معلولان رنگ باخت و سخن از محدودیت انسانها به میان آمد که الحق عامل سازندگی بشر بوده است. آری:

معلولیت ناتوانی نیست، معلولیت محدودیت است و محدودیت می تواند عامل سازندگی باشد به شرط آنکه…

پس از آن در سال ۱۳۷۹ بنده با همدلی و همراهی خانواده و دوستانم شرکت فیروز را با چیزی حدود ۳۰ کارگر و ۵ محصول از بنیاد مستضعفان خریداری نمودیم که باید اذعان کنم در خرید این شرکت از هیچ امتیاز ویژه ای بهره نبردیم و برخلاف خیلی ها که شرکتهای ورشکسته دولتی را با هدف انحلال و فروش اموال و املاک آن تملک نمودند، ما با تلاش فراوان در احیای آن کمر همت بستیم تا بدانجا که امروز در این شرکت ۷۰۰ نفر مشغول به کارند و بیش از ۱۱۰ نوع محصول با کیفیت در سبد کالای ما به چشم می خورد و الحق که معلولان در فرآیند تولید و بسته بندی نقش چشمگیر و قابل توجهی داشته اند و امروز پس از ۱۵ سال پرهیز از اتوماسیون، آمار این عزیزان به حدود ۴۰۰ نفر (۹۲ درصد از کارکنان خطوطو تولید) رسیده است که امید است به زودی با راه اندازی سالنهای Gmp و کارخانه تولید دارو (تحت عنوان فارمافیروز) در استان قزوین فرد معلول بیکار نداشته باشیم.

آری، ما هرگز در صدد استفاده ابزاری از معلولان نبوده ایم بلکه در راستای رویکردهای اجتماعی و اعتقادی خود فقط به وظایف انسانی خود عمل نموده ایم و بر این باوریم که حاصل تلاش ما در شرکت گروه بهداشتی فیروز فقط مصنوعات صنعتی نیست، بلکه ما در این دانشگاه بزرگ، عشق، امید و زندگی تولید می کنیم.

همچنین ما در این ۱۵ سال هرگز از امتیازات و معافیتهای دولتی برخوردار نبوده ایم و هرگز کسی از فیروز تبلیغات ترحم آمیز مشاهده ننمود زیرا این تفکر فاصله ژرفی با فلسفه فکری ما در نگاه به توانمندیهای معلولان داشته و دارد. ما در این سالها همواره سعی نمودیم تا در رسانه ها، جراید، محافل و نشستها، صاحبان صنعت و سرمایه داران را با فلسفه فکری خود آشنا و آنان را با خود همراه نمائیم تا شاید در وانفسای روزگار،  قدمی هرچند کوچک در  مسیر تحقیق شعارهای انقلاب برداریم و به سرمایه داری الهی که مشی زندگی مولا علی علیه السلام بوده و در آن بیش از سرمایه به انسانها اصالت داده می شود، جامه عمل بپوشانیم.

در خاتمه ضمن قدردانی از محبت همه عزیزان بویژه آنان که خودجوش و مردمی در جهت انعکاس رویکردهای اجتماعی فیروز در فضای مجازی همت گماشته اند و به مدیران و کارکنان صدیق شرکت که غیرتمندانه پرچم توانستن را بالا نگاه داشته اند و از همه طلایه داران صبر و عطوفت که با مسوولیت پذیری در راستای تسکین آلام آسیب دیدگان اجتماعی و کاهش دغدغه های آنان گام برمی دارند، بی نهایت سپاسگذارم و کسب عنوان واحد نمونه کیفیت استاندارد ملی در سال ۹۵ را به همه همدلان و همراهان و علی الخصوص به مشتریان وفادار فیروز تبریک عرض می نمایم.

توفیق رفیق راهتان باد

سید محمد موسوی

بنیانگذار کانون معلولین توانا و مدیرعامل شرکت گروه بهداشتی فیروز


نمونه ای از مطالب فضای مجازی

 • photo_2016-10-26_19-37-39
 • photo_2016-10-26_19-38-55
 • photo_2016-10-26_19-39-26
 • photo_2016-10-26_19-39-53
 • photo_2016-10-26_19-40-01
 • photo_2016-10-26_19-40-05
 • photo_2016-10-26_19-40-09
 • photo_2016-10-26_19-40-12
 • photo_2016-10-28_01-34-31
 • photo_2016-10-28_01-34-40
 • photo_2016-10-28_01-34-48
 • photo_2016-10-28_01-34-57
 • photo_2016-10-28_01-35-04
 • photo_2016-10-28_01-35-13

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. روناک درودی

  سلام
  قبل ازهرکلامی به شما خسته نباشیدوخداقوت می گویم که درطی این سالها بازحمت فراوان درخط تولیدمحصولات داخلی باوجودتمام نامهربانیها و فشارهای اقتصادی هم چنان سعی درادامه راه خودداشته اید.
  قبل ازاین تاریخ هرازگاهی ازمحصولات شما خریداری می کردم تا زمانی که یکی ازهمکارانم مشکل چشمی پیداکردوباهیچ دارویی غیرازشستشوی شامپو بچه فیروز التیام نیافت. وازانجا که قسمت بودهمین همکارعزیزتبلیغات محصولات شما رابه مادادومن زمانی که دیدم خط تولید این محصول توسط معلولین عزیزما اداره می شود چقدرخوشحال شدم .
  بعدازخریدیک سری ازمحصولات برای استفاده یومیه (صابون-شامپو- کرم مرطوب کننده و. . . ) ازصحت گفته های دوست عزیز مطمئن شدم امیدوارم روزبه روزبه کیفیت تولیدات شما افزوده شود( درایران متاسفانه با رایج شدن نام یک برند ازکیفیت کالا کم ومشترکین را به سخره می گیرند) سربلندوپاینده باشید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *