همچون نهالِ به بار نشسته در حال ثمره دادنیم

سبک سرمایه داری الهی با دوری جستن از تمامیت‌خواهی و خودکامگی‌های اقتصادی، به ارزش واقعی انسان توجه داشته و مقام انسانی را والاتر از سایر مطامع می‌داند.بنیانگذار کانون معلولین توانا در نشست با اعضای هیأت مدیره جامعه معلولین استان زنجان بر عدم جمع‌آوری کمک بلاعوض برای معلولان تأکید کرد.

سید محمد موسوی در این نشست دریافت کمک بلاعوض به نفع افراد دارای معلولیت را مخرب عزت و کرامت انسانی معلولان خواند و افزود: کانون معلولین توانا پرچم‌دار اشاعه تفکر عدم دریافت کمک بلاعوض برای معلولان در سطح دنیاست و این تفکر امروز همچون یک نهال به بار نشسته و در حال دادن ثمره است به‌گونه‌ای که این فرهنگ در رگ‌های جامعه نفوذ کرده و مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: کانون توانا با عملکرد تشکل‌های جمع‌آوری کننده پول و اعانه برای معلول، مخالف است و این عملکرد را مصادف با گدایی سیستماتیک می‌داند.

به گفته  سید محمد موسوی بسیاری از تشکل‌ها در سراسر کشور دست به جمع‌آوری کمک بلاعوض به نفع معلولان می‌زنند که این رفتار و با روح حقوق شهروندی معلولان منافات دارد.

کارآفرین برتر کشور در حوزه معلولان با بیان این مطلب که تشکل‌ها به جای جلب ترحم به معلولان باید در راستای ارتقای اندیشه جامعه نسبت به معلولان تلاش کنند، اضافه کرد: کانون پرورش فکری و نهادهای فعال در این حیطه مسوول اصلاح فرهنگ و تفکر جامعه هستند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز در ادامه سخنانش به ترویج سبک سرمایه‌داری الهی نیز اشاره کرده و اضافه کرد: این سبک با دوری جستن از تمامیت‌خواهی و خودکامگی‌های اقتصادی، به ارزش واقعی انسان توجه داشته و مقام انسانی را والاتر از سایر مطامع می‌داند.

وی در پایان تأکید کرد: برخی مرا بنیانگذار سبک سرمایه‌داری الهی می‌دانند در حالی‌که این سبک در دین مبین اسلام ارائه شده و از مهم‌ترین خواسته‌های انقلاب اسلامی است که در سال‌های گذشته مورد غفلت واقع شده و من تلاش دارم تا مروج آن باشم.

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. بهرام نیک سرشت

  باسلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای موسوی

  بنده اخیرا با شرکت شما و اهداف باارزش شما آشنا شدم
  فقط خواستم از اینهمه بزرگواری و همت و عمل خیر
  سپاسگزاری کنم
  برای جنابعالی آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری و‌توفیقات روزافزون دارم

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *