نماینده ولی‌فقیه در قزوین: فیروز نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است/ جامعه به مشاهده اقدام و عمل در فیروز بیاید حجت‌الاسلام عابدینی در جریان بازدید از گروه به

نماینده ولی‌فقیه در قزوین: فیروز نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است/ جامعه به مشاهده اقدام و عمل در فیروز بیاید  حجت‌الاسلام عابدینی در جریان بازدید از گروه به

به گزارش پیک‌توانا: امام جمعه و نماینده ولی فقیه در قزوین در این بازدید که صبح امروز به‌منظور مشاهده توانمندی‌های کارکنان دارای معلولیت در خطوط تولیدی محصولات فیروز صورت گرفت اقدام فیروز را منطبق با ارکان اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل دانست وی افزود: جامعه باید به فیروز بیاید و ببیند که ایده مقام معظم رهبری با چه کیفیتی در این مجموعه اجرا می‌شود.

وی منطق مبتنی بر ارتقای معلولان به درجات بالات فکری را منطقی قوی و فطرت‌پذیر دانست و تصریح کرد: این منطق، تفکری استاندارد و دینی است و از ابعاد صادراتی و بین‌المللی برخوردار است.

نماینده ولی‌فقیه با بیان این مطلب که خداوند متعال در قرآن کریم بر حفظ کرامت انسانی انسان‌ها تاکید بالایی دارد خاطرنشان ساخت: رویکرد فیروز حفظ عزت و کرامت انسانی معلولان را ور بر داشته و همین عامل موجب خیر و برکت این حرکت عظیم اقتصادی خواهد بود.

عابدینی همچنین عملکرد فیروز و گزینش مجموعه نیروهای معلول را بکار بستن رمز کار خداوند اعلام کرد و اذعان داشت: این مجموعه کار روی زمین مانده‌ی خداوند را انجام داده و بنابراین خود خداوند حامی این اقدام و ارزش بزرگ خواهد بود.

امام جمعه قزوین ابراز داشت: جایگاه کاری مدیران فیروز بسیار بالاست چرا که آنها محدودیت افراد دارای معلولیت را تبدیل به نقطه قوت کرده و روی نقاطی تمرکز کرده‌اند که خداوند بر آنها متمرکز است.

وی در پایان خطاب به مدیریت مجموعه فیروز بیان کرد: شما به قرآن عمل می‌کنید و حضرت علی(ع) مسلمانان را به عمل به قرآن کریم سفارش کرده است.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز نیز در نشستی که در حاشیه بازدید امام جمعه قزوین از گروه بهداشتی فیروز صورت گرفت بیان کرد: هدف ما ارائه سبک جدیدی از سرمایه‌داری و معرفی سرمایه‌داری الهی به جامعه و مردان اقتصادی است.

سیدمحمد موسوی تصریح کرد: سرلوحه کار فیروز عمل به شعار نه شرقی نه غربیِ اول انقلاب و عینیت بخشی به سبک سرمایه‌داری الهی است.

کارآفرین برتر کشور در زمینه معلولان اذعان کرد: محصولات فیروز که توسط افراد نابینا و ناشنوا بسته‌بندی می‌شوند در سال جاری موفق به کسب چندین لوح و تندیس ملی شده که دریافت نشان عالی کیفیت ملی و تندیس مسئولیت اجتماعی از آن جمله هستند.

این فعال حقوق معلولان کشور خاطرنشان کرد: همت فعالیت کارکنان دارای معلولیت منجر به عدم ورود موارد بهداشتی خارجی و خروج ارز از کشور و نیز توسعه خطوط تولید شده است.

موسس کانون معلولین توانا همچنین از تعبیه اتاق‌های استراحت برای کارکنان دارای معلولیت‌های شدید خبر داد و گفت: از این مس نیروهایی که دارای شدت معلولیت هستند به ازای هر ۲ ساعت کار از یک ساعت استراحت بهره‌مند می‌شوند و آنها از ساعت استراحت خود باید در راستای آموزش و درمان استفاده ببرند.

موسوی حمایت از ورزش معلولان و ترغیب نیروهای معلول به ورزش را نیز از دیگر رویکردهای این مجموعه برشمرد و یادآور شد: ساعات ورزش کارکنان معلولِ ورزشکار جزو ساعت‌های کار آنها محسوب می‌شود.

موسوی یادآور شد: سراسر اروپا به نام معلول اعانه جمع‌آوری می‌کنند در حالی‌که کانون توانا از ۲۲ سال پیش با آن مخالفت کرد چرا که معتقد بود معلولان توانا هستند.

وی اذعان داشت: معلول بر حسب محدودیت جسم از انجام اموز فیزیکی معذور بوده و باید با کسب علم و دانش جایگاه‌های بالای علمی و تحقیقاتی را به خود اختصاص دهد.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *