نتیجه‌ی فعالیت معلولان در فیروز، تایید جامعه است

۵۶رییس هیات مدیره کانون معلولین توانا در “دومین اجلاس سراسری انتخاب مدیر شایسته ی ملی” گفت:ما صنعت را وسیله‌ای برای پرداختن به دغدغه‌های اجتماعی می‌دانیم.

به گزارش پیک توانا:”سیدمحمد موسوی”، رییس هیات مدیره کانون معلولین توانا و مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز در دومین اجلاس سراسری انتخاب مدیر شایسته‌ی ملی با بیان این مطلب که فیروز یک برند بزرگ ایرانی است افزود: این برند بزرگترین تولیدکننده محصولات بهداشتی کودک است که مانند یک سد، جلوی ورود کالاهای خارجی را گرفته است.

موسوی گفت: امروز محصولات فیروز‌، مورد تایید جامعه قرار گرفته و جامعه باید بداند که محصولات این برند توسط عزیزان دارای معلولیت تهیه و تولید می‌شود.

وی ادامه داد: خداوند به جز کارآفرینی توفیقات دیگری هم به من داده و من در رسیدن به این موفقیت ها، از همکاران و تیم کاری ام تشکر می‌کنم چرا که سازمان من انسانهای وفاداری هستند.

سیدمحمد موسوی با اشاره به این مطلب که بیش از ۹۲ درصد از کارکنان گروه بهداشتی فیروز را معلولان تشکیل می دهند تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم توانمندی معلولان را به کار بگیریم از اتوماسیون استفاده نکرده‌ایم.

این کارآفرین برتر کشوری گفت: افراد نابینا، ناشنوا و معلولان دارای معلولیت جسمی‌ حرکتی در کارخانه‌ی فیروز فعالیت می کنند و شامپو و صابون و سایر محصولات را تولید می کنند و نتیجه ی این کار این است که محصولات این واحد تولیدی مورد تایید پیر و جوان قرار می‌گیرد و حتی پزشک ها محصولات این برند را به بیماران خود توصیه می کنند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز با اشاره به این مطلب که عدم استفاده از اتوماسیون قیمت تمام شده‌ی محصولات را افزایش داده و موجب کاهش سود می شود ادامه داد: ما مسلمان ها اموال خود را اموال خدا می دانیم و اگر سود من پایین می آید پس این سود از آن خداست و اوست که تصمیم می گیرد سود افزایش یا کاهش یابد.

این فعال اجتماعی همچنین افزود: من خود را صاحب سرمایه نمی دانم چرا که من سرپرست سرمایه هستم و تلاش میکنم تا افراد دارای معلولیت با این سرمایه، صاحب اشتغال و درآمد بشوند.

وی با اشاره به اینکه معلولان توانمند هستند گفت: کانون معلولین توانا از ۲۰ سال گذشته و باهدف تغییر نگرش جامعه نسبت به توانایی‌های معلولان فعالیت می کند.

موسس کانون توانا خاطر نشان کرد: انسان چون محدود بود، سازنده شد و معلولیت تنها یک محدودیت است و همه ی انسانها محدودیت دارند.

موسوی در پایان از کارآفرینان خواست تا به توانمندی معلولان اعتماد کنند و همچنین از دولت خواست تا بستر توسعه و کارآفرینی را برای معلولان مهیا کند.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *