معاون وزیر کار در فیروز: عملکرد موسوی در فیروز حجت را بر بسیاری از مسئولان تمام کرد/ فیروز نگاه جامعه به معلول را از نان‌خوری به نان‌آوری تغییر داد

معاون وزیر کار در فیروز: عملکرد موسوی در فیروز حجت را بر بسیاری از مسئولان تمام کرد/ فیروز نگاه جامعه به معلول را از نان‌خوری به نان‌آوری تغییر داد

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: عملکرد مدیرعامل گروه بهداشتی حجت را بر بسیاری از مسئولان تمام کرد.

به گزارش پیک‌توانا: دکتر سیدحمید کلانتری در حاشیه‌ی بازدید از مجموعه‌ کارخانه‌ای کانون معلولین توانا و گروه بهداشتی فیروز که صبح امروز به همرا مدیرکل آموزش و ترویج وزارت تعاون، فرماندار شهرستان البرز، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان صورت گرفت: تصریح کرد: عملکرد سیدمحمد موسوی در فیروز حجت را بر بسیاری از صنعت‌گران، مسئولان، مدیران وزارت‌خانه‌ها، مدیران بهزیستی و مدیران بین‌المللی تمام کرد و نشان داد که در شرایط سخت نیز می‌توان کار کرد.

کلانتری افزود: ما امروز در کارخانه‌ی فیروز دیدیم که این واحد معلولان را به اشتغال گرفته، به آنها حقوق و مزایای منطبق با تعاریف اداره کار پرداخت می‌کند، مزایای فوق‌العاده کار می‌دهد، مانند سایر واحدها مالیات می‌پردازد و در شرایطی که بسیاری از واحدها در رکود هستند افزایش فروش داشته و حتی کار خود را توسعه می‌دهد.

وی با بیان اینکه فیروز انعکاس دهنده‌ی مدیریت مدبرانه‌ی اقتصادی است تصریح کرد: این واحد تولیدی توکل، امید و عشق صادر می‌کند.

این مسئول همچنین با تاکید بر این مطلب که مدیریت آقای موسوی در فیروز نگاه جامعه به معلول را از «نان‌خوری» به «نان‌آوری» تغییر داده ادامه داد: جای افتخار دارد که این مجموعه معلولان را وارد فضای جدی کسب‌وکار کرده و به آنها لبخند، احساس موثر بودن و رضایت واقعی بخشیده است.

کلانتری اذعان داشت: معلولان صاحب توانایی‌های بالایی هستند و هنر؛ احیای این توانایی‌هاست و ما هر وقت نگاه ترحم‌برانگیز را از معلول برداریم او می‌تواند از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کرده و به تعالی برسد.

وی با تاکید بر این مطلب که موسوی شایستگی مدیریت در سطوح بالای کشوری را دارد بیان کرد: عملکرد موسوی حاصل یک تجربه موفق بوده و سرمایه‌ی وی تفکر اوست که متاسفانه سازمان بهزیستی از این نوع تفکر بی‌بهره است.

معاون وزیر کار خاطرنشان ساخت: فیروز باید به کارگاهی برای ترویج اشتغال، اندیشه، تحرک و حتی غیرت برای برخی از مسئولان تبدیل شود.

سیدحمید کلانتری با تاکید بر لزوم تکثیر تفکر موسوی یادآور شد: موسوی باید استان به استان سفر کرده و دیدگاه و اندیشه‌ی خود را تسری بدهد تا همه‌ی کشور از این رویداد مطلع شده و از آن الگوبرداری کنند.

وی الگوی موجود در مجموعه‌ی فیروز را پایلوتی برای اقتصاد تولیدی-تعاونی دانست و گفت: این سبک به کمک آقای موسوی می‌تواند پایه‌گذار اقتصاد جدیدی در راه‌اندازی کسب‌وکار اجتماعی و نجات مشکلات اقتصادی باشد.

کلانتری در پایان دستاوردهای سبک سرمایه‌داری الهی موجود در مجموعه‌ی فیروز را برای بخش خصوصی و دولتی بسیار ارزنده دانست و افزود: این سبک باید مدون شده و مورد استفاده‌ی تمام تلاشگران کشور قرار بگیرد.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *