دکتر قاسم عبداله‌زاده در بازدید از واحد تولیدی گروه بهداشتی فیروز تصریح کرد: مستمری سازمان بهزیستی برای هر نفر ۵۳ هزار تومان است و اخیراً دولت پذیرفته که ۲۰ درصد حداق حقوق را به افراد دارای معلولیت بپردازد.

وی ادامه داد: با افزایش مستمری هم امکان پوشش دهی به معلولان پشت‌نوبتِ دریافت مستمری وجود دارد و هم خدمات خود مددجویان افزایش خواهد داشت.

دکتر عبداله‌زاده کانون توانا و مجموعه‌ی فیروز را نمونه‌های موفق و عملیاتی شده در اشتغال معلولان کشور دانست و تاکید کرد: این الگو باید در سایر استان‌ها معرفی و الگوبرداری شود.

عبداله‌زاده همچنین از قول مساعد دولت برای حمایت از اشتغال افراد دارای معلولیت خبر داد و ابراز داشت: با توافق به‌عمل آمده با صندوق کارآفرینی امید می‌توانیم با پرداخت تسهیلات از مجموعه‌ی فیروز حمایت داشته باشیم.

وی همچنین به راه‌اندازی صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: راه اندازی این صندوق ۱۳ سال همزمان با تصویب قانون جامع پیش‌بینی شد اما به دلیل وجود مشکلات تحقق پیدا نکرد.
این مسئول بهزیستی کشور با بیان اینکه تعهد ما برای ایجاد اشتغال در سال جاری۵۰ هزار نفر بوده است اضافه کرد: تاکنون زمینه اشتغال ۲۸ هزار مددجوی بهزیستی در کشور فراهم شده که ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها را معلولان تشکیل می‌دهند.

عبداله‌زاده همچنین به ثبت موسسه‌ی ۱۲ بهمن برای فروش و عرضه‌ی محصولات تولید شده‌ی معلولان و مددجویان بهزیستی اشاره کرد و یادآور شد: صنایع‌دستی و تولیدات مددجویان سازمان از این طریق به فروش خواهد رسید.
وی با اعلام این مطلب که ۴۰ درصد از درآمد موسسه‌ی بهمن به صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی  خواهد یافت ادامه داد: امیدواریم از این طریق اقدامات موثری برای اشتغال معلولان صورت بگیرد.

گفتنی است فیروز بزرگ‌ترین مجموعه‌ی ایجاد کننده‌ی اشتغال برای معلولان در کشور است که تاکنون بیش از ۵۰۰ معلول به استخدام آن درآمده‌اند.