ضرورت ورزش برای معلولان بیش از سایر گروه‌های جامعه است

IMG_6545موسوی در اختتامیه مسابقات ورزشی درون سازمانی فیروز:

ضرورت ورزش برای معلولان بیش از سایر گروه‌های جامعه است

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز: ضرورت ورزش برای معلولان بیش از سایر گروه‌های جامعه است

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز در اختتامیه‌ی اولین دوره از مسابقات درون سازمانی ۱۷۰ نفر از کارکنان سالم و معلول فیروز اظهار کرد: ورزش برای افراد دارای معلولیت بیشتر از سایر گروه‌های جامعه ضرورت دارد و عامل پیشگیری‌کننده از معلولیت‌های ثانویه محسوب می‌شود.

به گزارش پیک توانا: سیدمحمد موسوی در این مراسم اظهار کرد: تعداد زیادی از معلولان موفق، فعالیت و حضور اجتماعی خود را با ورزش آغاز کرده و با حضور در میادین ورزشی توانستند مسیر اصلی زندگی خود را پیدا کنند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز اجرای این حرکت فرهنگی‌ ورزشی را در خور تقدیر دانست و ورزش را عامل اثرگذار در تقویت روحیه‌ی معلولان اعلام کرد.

این کارآفرین برتر کشوری همچنین تصریح کرد: ورزش علاوه بر ایجاد توانبخشی و نشاط روحی برای معلولان، زمینه حضور اجتماعی و فعالیت‌های گروهی را نیز برای آنها فراهم می‌کند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز با تاکید بر اینکه “فیروز” تنها یک واحد تولیدی‌صنعتی نیست تاکید کرد: فیروز، علاوه بر اینکه در دنیای صنعت و تولید یک بِرند است و نگاه ویژه ای به اشتغال افراد دارای معلولیت دارد، یک رکن فعال فرهنگی است که برای حیات اجتماعی کارکنان خود ارزش بالایی قائل است.

وی افزود: در این مسابقات ۳ روزه، کارکنان معلول و تندرست در کنار یکدیگر به ورزش و رقابت سالم پرداختند و فضایی شاد و پرنشاط را در یک واحد تولیدی حاکم کردند.

موسوی اظهار داشت: معلولان بارها توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند و امیدواریم که جامعه همواره موفقیت‌های بی‌شمار این گروه را شاهد باشد.

گفتنی‌ست در این مسابقات ۳ روزه که در شهرصنعتی البرز و در کارخانه‌ی گروه بهداشتی فیروز برگزار شد یک‌صدو‌هفتاد نفر از کارکنان معلول و تندرست فیروز شرکت داشتند.

لازم به ذکر است شرکت‌کنندگان در ۴ رشته ی پیاده روی نابینایان، ویلچررانی، بسکتبال و پرتاب توپ با یکدیگر به رقابت پرداختند.

همچنین این اولین بار در کشور است که یک واحد تولیدی‌صنعتی به برگزاری یک دوره مسابقات ورزشی بین کارکنان معلول خود اقدام می‌کند.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *