سفیر استرالیا در بازدید از فیروز: فیروز یک الگوی متفاوت جهانی است

سفیر استرالیا در بازدید از فیروز: فیروز یک الگوی متفاوت جهانی است
23 آذر 1400
مدیر سایت

سفیر استرالیا در ایران، رویکرد فیروز در رابطه با اشتغالزایی برای افراد دارای معلولیت نگرش فیروز به معلولان یک الگوی متفاوت جهانی است.

 رقیه بابایی

به گزارش روابط عمومی فیروز؛ لیندال ساکس، سفیر به همراه دبیر سوم سفارت استرالیا در ایران صبح امروز در جریان بازدید از گروه بهداشتی فیروز اظهار کرد: نگاه مجموعه فیروز به معلولان بسیار متفاوت است و ما از این رویکرد ممتاز تحت‌تأثیر قرار گرفتیم.

وی افزود: در هیچ جای جهان نگرش به معلولیت به اندازه فیروز متفاوت نیست و از نظر من در دنیا چنین پدیده‌ای بی‌نظیر است و می‌تواند الگوی بسیاری از مراکز قرار گیرد.

ساکس ادامه داد: فعالیت فیروز فقط در زمینه ایجاد شغل برای افراد دارای معلولیت نیست بلکه پکیجی است از اشتغال، درمان و ورزش که این بسیار جذاب است.

این مسئول اذعان کرد: فراهم بودن بستر ورزش و کاردرمانی در دل کارخانه نشان می‌دهد مدیریت این مجموعه فقط به دنبال دادن شغل به نیروی معلول نیست بلکه فلسفه‌ای در کار است که هم ایجاد شغل می‌کند و هم نیروی کار را هم مستمر و هم سالم و شاداب می‌خواهد.

 سفیر استرالیا در ایران مدل پیاده شده در فیروز را شگفت‌انگیز دانسته و نسبت به انگیزه ایجاد چنین پکیجی ابراز تعجب کرد.

کانون توانا، فیروز بزرگ‌ترین مرکز اشتغال معلولان است

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز نیز در این نشست بیان کرد: فیروز بزرگ‌ترین مرکز اشتغال افراد دارای معلولیت است و هم‌اکنون ۹۲ درصد از کارکنان این مجموعه از معلولان هستند.

سید محمد موسوی ادامه داد: ما در این مجموعه ثابت کردیم که نیروهای دارای معلولیت جزء کارآمدترین گروه‌های کار جامعه هستند و در دنیای تولید و صنعت حرف برای گفتن دارند.

به گفته کارآفرین برتر کشور در زمینه کارآفرینی برای معلولان، پیش از این جامعه به معلولان نگاهی مبتنی بر ترحم داشت و آنان را نیازمند و فاقد توانایی می‌دید در حالیکه هرگز برای اثبات این تفکر آزمونی به‌عمل نیامده بود اما فیروز زیرساخت‌های سنجش قابلیت‌های نیروی معلول را فراهم آورد و همه متعجبانه به توانایی و پتانسیل او پی بردند.

موسوی با بیان این مطلب که افراد دارای معلولیت جزء وفادارترین و وظیفه‌شناس‌ترین نیروهای کار هستند که همواره متعهدانه فعالیت می‌کنند و در زمینه بازدهی با نیروهای تندرست تفاوتی ندارند، از راه‌اندازی خطوط کاری جدید در فیروز، توسعه زمینه اشتغال معلولان و جذب نیروهای جدید در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

این فعال حوزه معلولان کشور همچنین از توجه سفارت استرالیا به حوزه معلولان ابراز خوشحال کرد و نسبت به تبادل اطلاعات طرفین در زمینه‌های فرهنگسازی، تدوین قوانین حمایتی از شهروندان دارای معلولیت، تلاش برای رفع بحران بیکاری معلولان در همه کشورهای دنیا و توانمندسازی این گروه ابراز خوشحالی کرد.

مطالب مرتبط

بازدید جمعی‌ از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز از فیروز 2 آذر 1401
بازدید دانشجویان بنیاد نخبگان از فیروز 24 آبان 1401
بازدید معاون علمی و فنآوری رئیس‌جمهور ازدستاوردهای فناورانه و نوآورانه مجموعه گروه بهداشتی فیروز و کانون معلولین توانا 8 شهریور 1401
برگزاری اولین کارگاه آشنایی با کلیدهای میان‌بر ویندوز توسط مدرس نابینا 3 مرداد 1401
رئیس‌جمهور در کارخانه فیروز:  کارگران دارای معلولیت مجاهدان راه خدا هستند 10 اردیبهشت 1401
قانون حمایت از معلولان اجرا شود / فیروز برکت محور است 9 اردیبهشت 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات گروه بهداشتی فیروز با دارا بودن بالاترین استانداردهای کیفی در طی تمام سالهای فعالیت، موفق شده تا با جذب اعتماد مشتریان، حضور مداومی در سبد محصولات بهداشتی خانواده ها داشته باشد.

تمامی حقوق مطالب برای “گروه بهداشتی فیروز”محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.