دولتمردان برای گسترش کار آفرینی، بستری سازی نکرده اند

mr-mosavi1مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز در دهمین کنفرانس ملی کیفیت و بهره وری: دولتمردان برای گسترش کار آفرینی، بستری سازی نکرده اند

به گزارش پیک توانا: رییس هییت مدیره ی کانون معلولین توانا و مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز در دهمین کنفرانس ملی کیفیت و بهره وری که با حضور دکتر سیدحمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش تعاون، مهرداد بذرپاش نماینده مجلس و جمعی از قوی ترین مدیران صنایع کشور و در  سالن همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد،کیفیت و بهره وری را زاییده ی سازمان ها و چرخه ی اقتصادی دانست و پیکره ی سازمان ها را متشکل از نیروی انسانی اعلام کرد.

سیدمحمدموسوی با اعلام این نکته که ما حرکت های آرمانی در پیش گرفته ایم و بر همین اساس مدیران من نیز آرمانی زندگی می کنند از راه اندازی بدولتمردان برای گسترش کار آفرینی، بستری سازی نکرده اندزرگترین بندر گردشگری، تفریحی ایران در نوشهر خبر داد و گفت: تمام درآمد این پروژه را صرف حمایت و پشتیبانی از تحصیلات دانش آموزان دارای معلولیت ایرانی در سراسر ایران و خارج از کشور خواهیم کرد.

وی با اشاره به این مطلب که من سرمایه دار نیستم بلکه سرمایه را از آن خدا و خودم را سرپرست این سرمایه می دانم اظهار داشت: ما با پیش بردن رویکردهای اجتماعی و کارآفرینی برای افراد دارای معلولیت، نمایندگان خدا روی زمین هستیم.

موسوی ضمن گله مندی از اینکه جامعه به معلولان فرصت های برابر نداده افزود: من از اینکه به من «کارآفرین» بگویند شرمسارم چرا که افراد دارای معلولیت به واسطه ی معلولیتی که دارند باید امور فکری، پژوهشی و مدیریتی جامعه را به عهده بگیرند اما ما به این افراد به دلیل اینکه در گذشته کسی از تحصیل آنها حمایت نکرده تنها توانسته ایم کار کارگری بدهیم.

موسس کانون معلولین همچنین در ادامه بیان کرد: ما کار زیادی برای معلولان انجام نداده ایم چرا که در قرآن آمده که مستضعفان باید حاکمان روی زمین باشند، ولی ما معلولان را با تن رنجوری که دارند به کارهای کارگری گمارده ایم و با این حال به من لقب کارآفرین داده اند.

وی اضافه کرد: من با رویکردهای اجتماعی دست به کارآفرینی زدم و کارآفرینی با این نگرش، ارزش آفرینی است درحالیکه دولتمردان برای گسترش این ارزش، هیچگونه بستری سازی نکردند.

این کارآفرین برتر کشوری خطاب به مسئولان اعلام کرد: کانون توانا همچون گلی است که در جامعه شکوفا شده اما این گل برای روییدن سختی های زیادی کشیده و از بین سنگلاخ ها خود را بالا کشیده و ما برای اینکه بتوانیم دوام بیاوریم گاهی حتی با آفت ها زندگی کرده ایم.

سیدمحمد موسوی در این کنفرانس گفت: این انسان ها هستند که با تلاش خود منشا کیفیت و بهره وری در سازمان ها می شوند و باید به این تلاش احترام گذاشت.

وی با رد تقلید برنامه ریزی های اقتصادی از اروپا اظهار داشت: ما در کانون توانا و گروه بهداشتی فیروز نگاهی فهیم به انسانها انداخته و ضمن دوری جستن از دیدگاه امپریالیستی غرب، به توانایی انسان ها بها داده ایم.

این کارآفرین برتر کشوری ادامه داد: ما با ارج نهادن به توانایی انسان هایی که محدودیت جسم دارند روی توانایی انسان حساب کردیم و با تفکر آرمانی درمورد انسان، در بازی های اقتصادی به او نقش دادیم و او را نیز به بازی گرفتیم.

این فعال اجتماعی خطاب به مدیران صنایع گفت: اگر از بهره وری صحبت به میان می آورید باید آرمانی بیاندیشید، اهداف اجتماعی داشته باشید و منطبق با فطرت انسانی انسان ها آنها را مدیریت کنید.

وی که خود از ناحیه ی هر دو پا دارای معلولیت است خاطرنشان ساخت: اگر انسان را در غالب های محدود کشید می توان او را به کار تولید واداشت اما دیگر نمی توان از او کیفیت و بهره وری را انتظار داشت.

موسوی تاکید کرد: واقعیت این است که ما در فیروز، تنها شامپو و صابون تولید نمی کنیم بلکه رویکردهای اجتماعی هفت گانه ی خود را در غالب صنعت به جامعه عرضه می کنیم.

رئیس هیئت مدیره ی کانون توانا تصریح کرد:کانون معلولین با تاکید بر این مطلب که این مجموعه به دنبال پیگیری امور معلولان ایران، امروز با کسب مجوز DPI از سازمان ملل متحد در عرصه بین المللی و اجرای کنوانسیون حمایت از حقوق معلولان نیز گامهای موثری برداشته است.

موسوی گفت: کارآفرینان در حیات اقتصادی جامعه، گونه های نادری هستند و دولت باید برای حفظ این گونه های نادر برنامه داشته باشد.

عضو هیئت مدیره ی کانون توانا با اشاره به اینکه برگزاری این سمینارها و همایش ها ره به جایی نمی برند مگر اینکه ما با یکدیگر تشکل شده و حق نظارت بر عملکرد دولت پیدا کنیم.

موسوی با بیان اینکه کیفیت یعنی رعایت حقوق مردم و حق الناس تاکید کرد: ما در فیروز حقوق مردم را رعایت می کنیم و فروش محصول، تنها دغدغه مان نیست و از این رو هم کیفیت خوب و هم سازمان ارزشی داریم.

در پایان با اهدای لوح تقدیر از زحمات سیدمحمد موسوی تجلیل به عمل آمد.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *