در اولین همایش ملی نشان مسئولیت اجتماعی ایران صورت گرفت: اهدای «تندیس برنزین مسئولیت اجتماعی ایران» به تنها کارآفرین معلولان در کشور

رئیس هیات‌مدیره‌ی کانون توانا در اولین همایش ملی نشان مسئولیت اجتماعی ایران که با حضور رئیس‌جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر بهداشت و درمان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مدیران دولتی، صاحبان صنایع و اساتید دانشگاه‌ها در سالن اجلاس سران برگزار شد، تندیس برنزین مسئولیت اجتماعی ایران را از علی ربیعی دریافت کرد.

مدیرعامل کانون معلولین توانا ضمن اعلام این خبر به پیک‌توانا گفت: سیدمحمدموسوی اولین کارآفرینی است که در مقیاس وسیع برای افراد دارای معلولیت در مقیاس وسیع ایجاد اشتغال کرده و خوشبختانه این اقدام مورد رصد مسئولان قرار گرفته است.

محمدرضا هادی‌پور اهدای تندیس برنزین مسئولیت اجتماعی به موسس کانون معلولین توانا را حائز ارزش دانست و افزود: تقدیر رئیس‌جمهری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آقای موسوی می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای توجهِ صاحبان صنایع به توانمندی معلولان و اعطای فرصت‌های شغلی به این افراد باشد.

عضو هیات‌مدیره‌ی کانون توانا تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ فرد دارای معلولیت در خطوط تولید فیروز و مجتمع کارخانه‌ای کانون توانا، توانایی خود را به اثبات رسانده‌اند و تقدیر از این اقدام در سطح ملی، مهر تاییدی بر عدم وجود تفاوت بین توانایی‌های معلولان و سایر افراد است.

مدیرعامل کانون معلولین تاکید کرد: وقت آن رسیده که جامعه، معلولان را به‌عنوان شهروندان درجه‌ی یک خود بپذیرد و زیرساخت‌های مورد نیاز این گروه را برایشان فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: اولین همایش ملی نشان مسئولیت اجتماعی ایران با یاد شهید دکتر فیاض‌بخش و در راستای ترغیب و تشویق نهادها، موسسات و ارگان‌های فعال در عرصه مسئولیت اجتماعی توسط سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

هادی‌پور مطرح کرد: براساس ارزیابی کمیته‌ی علمی _ ممیزی و به استناد رای نهایی شورای سیاست‌گذاریِ اولین همایش ملی نشان مسئولیت اجتماعی ایران، نشان برنزین مسولیت اجتماعی ایران برای سال ۱۳۹۵ به سیدمحمدموسوی و به منظور پیشگامی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه‌ی وی در مجموعه‌ی کانون معلولین توانا و فیروز اهدا شد.

هادی‌پور اظهار داشت: کانون معلولین توانا پیمانکار تامین نیروی انسانی خط تولید کارخانه‌ی فیروز است و هم‌اکنون ۹۸ درصد کارکنان این واحد تولیدی را افراد دارای معلولیت تشکیل می‌دهند.

عضو هیات‌مدیره‌ی کانون سراسری معلولانِ کشور همچنین از استخدام ۹۰ نیروی دارای معلولیت تا پایان سال خبر داد.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *