بیماری سلیاک چیست؟

بیماری سلیاک چیست؟
بیماری سلیاک یا سوء جذب روده ای بیماری است که روده انسان به ماده ی پروتئینی به نام گلوتن حسّاس می شود.یک بیماری خود ایمنی (اختلال) است که با مصرف گلوتن شدّت می یابد . این پروتئین در گندم،جو و چاودار وجود دارد.
زمانی که شخص مبتلا به بیماری سلیاک گلوتن مصرف کند،این پروتئین برای جذب همراه با مواد غذایی وارد روده ی کوچک او می شود،قسمتی از روده را که پُرز روده نام دارد، تخریب کرده و تقریباً جذب مواد غذایی و ورود آن ها را به خون مختل می کند که منجر به سوء جذب می شود و بدن بیمار را میزبان برخی سرطان ها و بیماری هایی مانند: بیماری تیروئید،پوکی استخوان،ناباروری می کند و آغاز ابتلا به بیماری های خود ایمنی است.
چه کسانی مبتلا به سلیاک هستند؟
یک نفر از 133نفر از مردم آمریکا مبتلا به سلیاک هستند که معادل 1% جمعیت آمریکا می باشد.متأسفانه 83% از افرادی که با این بیماری زندگی می کنند ،بیماری خود را تشخیص نداده اند یا اشتباه تشخیص داده اند.بیماری سلیاک یک اختلال ژنتیکی است به این معنا که از طریق DNA از والدین به فرزند منتقل می شود.در برخی موارد،شرایط استرس زا مانند بارداری،عفونت،جراحی یا استرس های روحی می تواند آغازی برای این بیماری باشد.
تشخیص بیماری:
نشانه های زیاد و مختلفی برای مبتلایان به این بیماری وجود دارد که رسیدن به یک تشخیص صحیح را دشوار می کند.برای آن که تعیین شود فردی مبتلا به این بیماری است،پزشک با استفاده از یک تست ساده ی آنتی ژنی خون که معمولاً با یک تست ژنتیکی همراه است،بررسی را آغاز می کند.
چنان چه باز هم در تشخیص بیماری مردد باشند، برای تأیید بیماری یک نمونه برداری از روده ی کوچک انجام می شود.
درمان سلیاک(رژیم بدون گلوتن)
درمان این بیماری ساده می باشد.یک رژیم دائمی بدون گلوتن تنها راه است.هیچ دارویی و جراحی برای درمان خود ایمنی وجود ندارد.مصرف هر مقداری از گلوتن هر چقدر هم که کم باشد می تواند پرز روده ی باریک را تخریب کند و از جذب مواد غذایی به درون خون جلوگیری کند.بعد از تشخیص این بیماری،بهترین راه حذف یک سری از غذاها از رژیم غذایی است که بیماران با تلاشی بیشتر می توانند غذاهای خوشمزه ای به خوبی غذاهای حاوی گلوتن مصرف کنند.
درمان اصلی:
یک رژیم بدون گلوتن می تواند درمان اصلی باشد.رژیم بدون گلوتن به این معنی است که از غذاهای حاوی گندم و جو و چاودار استفاده نشود.
با این محدودیت ها بیماران مبتلا به سلیاک می توانند یک رژیم خوب شامل انواع غذاهای مختلف مثل پاستا و نان داشته باشند.بسیاری از مواد جا یگزین بدون گلوتن با سیب زمینی و برنج و سویا و پودر لوبیا ساخته می شود.
همچنین گوشت ساده ،ماهی،میوه ،سبزی های طبیعی بدون گلوتن هستند که بیماران می توانند مصرف کنند بنابراین این بیماران می توانند طیف وسیعی از غذاهای که دوست دارند مصرف کنند.

نشانه های رایج:
• دردهای شکمی
• آنمی(کم خونی ناشی از کمبود هموگلوبین یا گلبول قرمز)
• نفخ
• افسردگی
• درماتیت
• ناباروری
• درد در مفاصل
• ایجاد زخم در دهان
• از بین رفتن مینای دندان
• تهوع
• بی حسی در پاها
• استئوپونی(کاهش تراکم استخوان)
• استئوپوروز (پوکی استخوان)
• میگرن
سلیاک در کودکان:
نشانه های بیماری در سنین مختلف کودکی متفاوت است.ایجاد التهاب و تحریک پذیری یکی از رایج ترین نشانه ها در کودکان است.این نشانه ها شامل:اسهال یا یبوست مزمن،تهوع،خستگی،تخریب دندان،التهابات پوستی،کاهش آهن خون،کاهش اشتها و وزن و کاهش آهنگ رشد کودک و نازک شدن استخوان ها می باشد..
حقایقی در مورد سلیاک:
1-یک نفر از 133 نفر مردم آمریکا مبتلا به سلیاک هستند.
2-سه میلیون آمریکایی در سنین و جنس مختلف مبتلا هستند.
3-سلیاک ارثی است که در تمام فامیل های درجه 1 و 2 مشاهده می شود.
4-83%بیماران،بیماریشان را تشخیص نداده یا اشتباه تشخیص داده اند.
5-در آمریکا در سنین 10-6 سالگی زمان متوسط برای تشخیص صحیح این بیماری است.
اگر بعد از 4 سال فرد مبتلا بیماری خود را تشخیص نداده باشد ،پس از تشخیص برای شروع درمان حدود4000 دلار هزینه می برد.
سلیاک می تواند باعث اختلالات زیادی از قبیل ناباروری،کاهش تراکم استخوان،اختلال عصبی ،برخی سرطان ها و بیماری های خود ایمنی گردد.
از آنجا که هیچ درمانی جز رژیم بدون گلوتن وجود ندارد،فروش محصولات بدون گلوتن هر سه سال یک بار 4 برابر می شود.
http://www.celiaccentral.org

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *