برای حل مشکل بیکاری معلولان، بیایید دست از اتوماسیون بکشیم

Untitled-159(2)رییس هیات مدیره‌ی کانون توانا:
برای حل مشکل بیکاری معلولان، بیایید دست از اتوماسیون بکشیم

رییس هیات‌مدیره‌ی کانون معلولین توانا به‌عنوان «کارآفرین برتر ملی» در حوزه‌ی معلولان انتخاب شد.
به گزارش پیک توانا: رییس هیات‌مدیره‌ی کانون معلولین توانا و مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز، در نخستین کنفرانس ملی کارآفرینی اجتماعی در حوزه‌ی معلولیت که سی‌ام مهرماه سال جاری با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد به‌عنوان« کارآفرین برتر اجتماعی» انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.
در این کنفرانس که با حضور اندیشمندان، صاحب‌نظران، صاحبان صنایع، کارآفرینان و فعالان عرصه‌های اجتماعی برگزار شداز زحمات«سیدمحمدموسوی» که تاکنون بیش از ۳۰۰ شغل پایدار برای افراد دارای معلولیت ایجاد کرده قدردانی شد.

رییس هیات‌مدیره‌ی کانون توانا در این کنفرانس با تاکید بر توانایی‌های افراد دارای معلولیت گفت: «فیروز» تنها تهیه‌کننده‌ی محصولات کودک است که توسط افراد دارای معلولیت تولید شده و توانسته جلوی ورود برندهای خارجی را بگیرد.
سیدمحمدموسوی با اشاره به اینکه محصولات ویژه‌ی کودکان از حساسیت بالایی برخوردارند گفت: کارکنان معلول در فیروز در این درجه از توانایی قرار دارند که این محصولات ویژه را بدون کم‌ترین مشکلی تهیه کرده و با برندهای قوی رقابت می‌کنند.
موسوی ضمن اشاره به اینکه کارخانه‌ی فیروز به‌تازگی توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان بیومتریک شده گفت: بر اساس این تحقیق کارکنان شاغل در فیروز بیش از ۹۰ درصد امید به زندگی دارند.
وی در ادامه به ضرورت ایجاد اشتغال برای معلولان تاکید کرد و گفت: ما به‌جای استفاده از دستگاه‌های اتوماسیون که کارها را راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌دهند از نیروهای دارای معلولیت استفاده می‌کنیم و امروز بیش از ۹۰ درصد کارکنان فیروز از معلولان هستند.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز با اشاره به اینکه «فیروز» در چند روز گذشته دومین لوح واحد استاندارد را در استان قزوین دریافت کرده ابراز داشت: ما در جذب نیروهای معلول، علمی عمل کرده و با شناسایی استعدادها و نقاط ضعف و قوت افراد آنها را در ایستگاه‌های مناسب قرار داده‌ایم.
بنیانگذار کانون معلولین خاطرنشان کرد: پیام من به دنیای صنعت این است که دست از دستگاه‌های اتوماسیون بکشیم، بیایید کارهایی که با دست انجام می‌شود را گسترش داده و بیکاری معلولان را از بین ببریم.
موسوی با بیان این نکته که من سرمایه‌دار نیستم بلکه سرپرست سرمایه هستم اظهار کرد: ما به کارکنان خود در فیروز هیچ‌گونه ترحمی نکردیم و آنها باید به میزان توانشان کار کنند
این مسئول کانون توانا بیان کرد: حقوق شهروندی معلولان این نیست که خیران جمع شده و مشکل معلولان را حل کنند بلکه دولت باید با قرار دادن جذابیت‌ها و طرح‌های تشویقی کارفرمایان را راغب به جذب نیروهای معلول کند.
‌همچنین در پایان از چند کارآفرین برتر اجتماعی در حوزه‌ی معلولیت نیز تقدیر به‌عمل آمد.
رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *