استاندار قزوین: فیروز نماد توانمندی جامعه معلولان کشور است

گزارش هفته نامه فروردین امروز از بازدید استاندار محترم قزوین و هئیت همراه از غرفه فیروز در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی سلولزی و ماشین آلات وابسته.

***

درنمايشگاه مواد شوينده وبهداشتي صورت گرفت :

استقبال از غرفه فيروز

اولين توليدكننده محصولات بهداشتي كودك در خاورميانه

استاندار قزوين: ((فيروز)) نماد توانمندي جامعه معلولان كشور است

شركت بهداشتي و آرايشي فيروز با اختصاص يك غرفه زيبا و ارايه محصولات و فرآورده هاي توليدي خود در بيست و يكمين نمايشگاه موادشوينده، پاك كننده، بهداشتي، سلولزي و ماشين آلات وابسته كه در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران حضور چشمگير داشت. استاندار قزوين،رئيس سازمان صنعت،معدن و تجارت و رييس اتاق بازرگاني، صنايع و معادن و كشاورزي استان قزوين نيز از بازديدكنندگان غرفه شركت فيروز در اين نمايشگاه بودند. اختصاص بيش از 85 درصد نيروي كار اين واحد به معلولان و استفاده از دست به جاي ماشين در انجام كارها، اين كارخانه را به يكي از منحصر به فردترين واحدهاي توليدي نه تنها ايران بلكه جهان تبديل كرده است. به بركت حضور معلولين توانا در اين واحد امروز فيروز جزو موفق ترين شركت هاي بهداشتي و آرايشي كشور است و به جرات مي توان گفت محصولات اين كارخانه را مي توان در خانه هر ايراني پيدا كرد. شركت گروه بهداشتي فيروز كه امروز نامي آشنا براي خانواده هاي ايراني است فعاليت خود را نزديك به 40 سال قبل و در سال 1353 با  مشاركت شركت جانسون آمريكا به عنوان اولين توليدكننده محصولات بهداشتي كودك در خاورميانه آغازكرد. اين واحد هم اكنون نيز به طور انحصاري طراحي و توليد محصولات بهداشتي كودك در ايران را برعهده دارد وبزرگترين توليدكننده محصولات تخصصي بهداشتي كودكان در كشور محسوب مي شود.

مهندس روزبه، استاندار قزوين:

فيروز نماد توانمندي جامعه معلولان كشور است

مهندس مرتضي روزبه، استاندار قزوين در حاشيه بازديد خود از غرفه شركت بهداشتي فيروز با اشاره به اشتغال معلولان در اين واحدتوليدي، گفت : فيروز را بايد نمادي از توانمندي، اراده و همت بالاي جامعه معلولان كشور دانست.

وي با بيان اينكه فيروز از موفق ترين شركت هاي كشور در صنعت بهداشتي و آرايشي محسوب مي شود، اظهاركرد: محصولات اين واحد منحصر به فرد به لحاظ كيفي نيز رتبه خوبي دارند و به خاطر همين موضوع امروز فيروز در همه روستاها و شهرهاي كشور داراي مصرف كننده است.

استاندار قزوين با اشاره به فعاليت كانون معلولان توانا به مديريت مهندس ((موسوي)) مدير شركت گروه بهداشتي فيروز در قزوين،‌ گفت: اين كانون نيز در نوع خود و به لحاظ جامعيت و تعداد اعضا انصافاً يك مجموع بي نظير به حساب مي آيد.

روزبه با قدرداني از فعاليت هاي اقتصادي، اجتماعي و خيريه مهندس موسوي مديرعامل فيروز و مديركانون معلولان توانا، گفت: اين مجموعه در هويت بخشي به جامعه معلولين و به كارگيري توانمندي هاي آنان با تناسب به نوع معلوليت و مشكل جسمي كارهاي بي نظير و قابل ستايشي را انجام داده است.

استاندار قزوين ايجاد كانون معلولان توانا را ابتكاري جالب  دانست و گفت: فعاليت هاي فرهنگي، آموزشي و اجتماعي اين كانون در كشور زبان زد است. اين موفقيت ها نشان از مديريت صحيح و بسيارخوب بنيانگذار اين مجموعه است كه در كنار فعاليت صنعتي و اقتصادي، دغدغه كار فرهنگي و اجتماعي را نيز دارد.

مهندس موسوي مديرعامل شركت فيروز: فيروز تنها يك كارخانه نيست:

مهندس موسوي در حاشيه بازديد استاندار از غرفه فيروز در اين نمايشگاه گفت: فيروز تنها يك كارخانه نيست كه داراي اهداف اقتصادي باشد بلكه ما در مجموعه خود عاشقانه كار مي كنيم و جز كار اقتصادي به ديگر حوزه ها از جمله آموزش، فرهنگ، تفريح و ورزش نيز توجه داشته ايم.

وي باتشريح وضعيت اين شركت خاص و منحصر به فرد گفت: بيش از 85  درصد كاركنان فيروز را معلولان تشكيل مي دهند و فعاليت اين افراد فراخ دل و مهربان، بركت زيادي را به شركت بخشيده است.

مديرعامل گروه بهداشتي فيروز با اشاره به سياست هاي جمعيتي كشور و نياز جامعه به اشتغال بيشتر، گفت: در شركت فيروز تا جاي امكان از ماشين آلات و دستگاه ها استفاده نكرديم تا بيشتر كارها به طور دستي انجام شود و اشتغال بيشتري را داشته باشيم حتي به قيمت اينكه سود كمتري داشته باشيم.

اين صنعتگر و فعال اجتماعي با بيان اينكه در ابتداي راه فكر نمي كرديم اينچنين مورد اقبال و توجه مردم و جامعه قرار بگيريم، اظهاركرد: خداوند به ما كمك كرد و نيرو بخشيد تا بتوانيم در خدمت يكي از پاك ترين اقشار جامعه يعني معلولان باشيم.

موسوي با بيان اينكه فيروز به جز صنعت در ساير بخش ها نيز فعال است، گفت: شركت فيروز به منظور حمايت از معلولين در كارهاي فرهنگي و ورزشي نيز فعاليت دارد و انتشار نشريه اولين و تنها نشريه ويژه معلولين، فعاليت كانون فرهنگي و آموزشي توانا و باشگاه ورزشي فيروز نيز در همين راستا است.

رئيس هيئت مديره كانون معلولين توانا با بيان اينكه در پي احياي خلاقيت هاي اين قشر هستيم، گفت: كانون معلولان توانا تنها سازمان مردم نهادي است كه هيچ كمك بلاعوضي را دريافت نمي كند.

موسوي خاطر نشان كرد: پيام ما به سرمايه داران و صنعتگران اين است كه به موضوع اشتغال توجه ويژه اي داشته باشند چرا كه با توجه به اين موضوع كاري خير را انجام داده و سود مادي و معنوي زيادي را خواهند داشت.

وي در پايان گفت: بايد سياست هاي مربوط به حمايت از توليدو صنعت بيشتر شده و موانع بر سر راه توليدكنندگان را از پيش رو برداشت تا شاهد توسعه وآباداني هرچه بيشتر وطن خود باشيم.

***

IMG

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *