متن مصاحبه ی معاونت بازرگانی با خبرگزاری پرس آنلاین

متن مصاحبه ی معاونت بازرگانی با خبرگزاری پرس آنلاین

اینجا شاید بهشت معلولان باشد 

شرکت فیروز، تنها کارخانه ای در کشور که توسط معلولین اداره می شود
پرس آنلاین: مدیر فروش شرکت بهداشتی فیروز با اشاره به لزوم توجه به اشتغال معلولان گفت: فیروز تنها کارخانه در ایران است که 86 درصد از کارکنان خط تولید آن را معلولان تشکیل می دهند.
________________________________________
habibi-modir-bazarganiمیثم حبیبی مدیر فروش گروه بهداشتی فیروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری پرس انلاین با اشاره به این که شرکت فوق با حدود 40 سال سابقه در حال حاضر از بزرگترین شرکتهای ایرانی میباشد که انحصارا در زمینه طراحی تولید و توزیع محصولات بهداشتی کودک فعالیت میکند گفت: فرمولاسیون دقیق و پویا استفاده از مواد اولیه مرغوب و اعمال کنترل کیفی فراگیر از مزیتهای این شرکت است که در حفظ و ارتقاء آن کوشا بوده ایم. در ادامه فعالیت در سال ۱۳۸۷ نیز موفق به اخذ گواهینامه I.M.S (سیستم مدیریت یکپارجه) از شرکت U.R.S انگلستان گردیدیم.
وی ادامه داد: کلیه محصولات این شرکت در واحد تحقیق و توسعه (R&D) با همکاری مراکز علمی مطالعه و فرمولسازی شده و پس از آزمایش های کلینیکی دوره ای و تست های گوناگون بر روی مواد اولیه و اثبات سازگاری محصول با پوست لطیف کودکان به مرحله تولید می رسد.
حبیبی توجه به نیازها و خواسته های مصرف کنندگان، ارتقاء روز افزون کیفیت، توزیع گسترده محصولات، ارائه خدمات بهتر به مشتریان، توجه به نوآوری در فرمولاسیون و بهینه سازی آن مطابق با آخرین یافته ای علمی را از جمله اهداف دائمی گروه بهداشتی فیروز دانست و از طراحی، ساخت و راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی معلولان ایران به نشانی اینترنتی www.irantavana.com با نام کانون توانا خبر داد.
مدیر فروش گروه بهداشتی فیروز هدف اصلی کانون توانا را فرهنگسازی عمومی و تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولیت، دفاع از حقوق اجتماعی معلولان و توانمندسازی افراد دارای معلولیت تلقی کرد و خاطر نشان ساخت: کانون توانا، در راستای حفظ عزت و کرامت انسانی افراد دارای معلولیت، درخواست هرگونه کمک بلاعوض از مردم را ممنوع اعلام کرده است.
وی با اشاره به این که با راه اندازی کانون توانا به دنبال شناسایی، جمع آوری و دسته بندی قوانین بین المللی و داخلی مربوط به معلولین هستیم، تا به بیش از ۶ میلیون ایرانی که به نوعی دارای محدودیت های حسی، جسمی – حرکتی هستند، ضمن اطلاع از این قوانین با حقوق اجتماعی و قانونی خود بیشتر آشنا شوند گفت: نگرش ناصحیح جامعه به محدودیت جسمی معلولین باید تغییر کند چرا که آنان بر این باورند که معلولیت ناتوانی و محرومیت نیست.
وی ادامه داد: با تاکید بر اینکه این مرکز از مردم کمک مالی دریافت نمی کند، ادامه داد: معلولان با طراحی و اجرای طرح های اقتصادی درآمدزا به دنبال کسب درآمد و در کنار آن، ایجاد اشتغال برای خویش هستند.
وی گفت: گروه بهداشتی فیروز در سال ۱۳۵۳ با مشارکت شرکت جانسون اند جانسون آمریکا به عنوان اولین تولید کننده محصولات بهداشتی کودک در خاورمیانه آغاز به کارکرد و امروز پس از گذشت 40 سال به عنوان بزرگترین تولید کننده تخصصی محصولات کودک در ۵ گروه محصولی، کالاهای متنوعی را عرضه می کند.

**عضویت 3000 نفری در کانون معلولین توانا
وی با اشاره به این که سرمایه اصلی کانون توانا فکر و اندیشه انسانهاست از عضو بودن 3000 نفر معلول، در کانون توانا خبر داد و گفت: کانون معلولین توانا در سال ۱۳۷۴ به همت جمعی از معلولان توانمند شهر قزوین، با هدف تغییر نگرش جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت و نیز احقاق حقوق این افراد، تأسیس شد که 400 نفر به صورت مستقیم و بقیه به صورت غیر مستقیم فعالیت میکنند.
گفتنی است: این سازمان مردم نهاد در ابتدای کار با کمترین امکانات و با اجاره ی مکانی کوچک شروع به فعالیت کرد. تا خلأ عدم وجود یک مرکز مردمی و حامی معلولان را در کشورپرنماید.

منبع: http://press-online.org/news.php?4789

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. مرتضی اسماعیلی نژاد

    سلام . بودن در کنار خدمتگزاران سازمان و انجام فعالیت اقتصادی افتخاریست فراموش نشدنی . با امید پیشرفت و رشد روز افزون گروه بهداشتی فیروز و کارکنانش به خصوص کانون معلولین توانا .

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *