رئیس بنیاد مستضعفان کشور در فیروز: آمده‌ام تا از فیروز بیاموزم/ توسعه‌ی کشور بدون مردم امکان‌پذیر نیست

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در فیروز: آمده‌ام تا از فیروز بیاموزم/ توسعه‌ی کشور بدون مردم امکان‌پذیر نیست

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در فیروز: آمده‌ام تا از فیروز بیاموزم/ توسعه‌ی کشور بدون مردم امکان‌پذیر نیست

رئیس بنیاد مستضعفان کشور اظهار داشت: برای آموزش و الگوبرداری از نحوه‌ی رفتار با افراد دارای معلولیت به کارخانه‌ی فیروز آمدم و این بازدید برایم بسیار مفید بود.
به گزارش پیک‌توانا: محمد سعیدی‌کیا در حاشیه‌ی بازدید از خطوط تولید گروه بهداشتی فیروز که صبح امروز به همراه استاندار قزوین، فرماندار شهرستان البرز صورت گرفت تصریح کرد: افراد دارای معلولیت افرادی توانا و دارای قابلیت‌های بالا هستند.
وی با بیان اینکه نگاه ما به محرومان در جهت رفع محرومیت است افزود: ما یک بنگاه اقتصادی نمی‌خواهیم بلکه یک بنگاه بزرگ اقتصادی می‌خواهیم که در خدمت مردم باشد.
سعیدی‌کیا حفظ عزت‌نفس مستضعفان و توجه همزمان به رفع علل محرومیت در بلند‌مدت را از مهم‌ترین رویکردهای بنیاد مستضعفان دانست و ابراز کرد: تفاوت ما با کمیته امداد در این است که آنها به محرومان توجه دارند ولی ما به دنبال مهار محرومیت هستیم.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور با تاکید بر این مطلب که رویکرد ما تغییر فرهنگ خدمت به محرومان است اضافه کرد: تلاش ما بر این است که خدمت‌گیرندگان امروز را به خدمت‌دهندگان فردا تبدیل کنیم.
سعیدی‌کیا خاطرنشان ساخت: علیرغم‌اینکه پس از انقلاب پول‌های زیادی صرف عمران و آبادانی روستاهای کشور کردیم اما توسعه‌ی لازم صورت نگرفت چرا که توسعه‌ی کشور بدون مردم امکان‌پذیر نیست.
وی با بیان اینکه ما به کار با مردم برای مردم اعتقاد داریم یادآور شد: با تشکیل گروه‌های روستایی و انتخاب مدیراناز بین خود آنها کار را به مردم سپرده‌ایم و برابر با اندوخته‌های مردمی برای طرح‌های اشتغال‌زا به آنها اعتبار پرداخت می‌کنیم.
این مسئول با بیان اینکه ۶۰ از اعضا و همچنین ۶۰ درصد از مدیران این گروه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند افزود: زنان نقش مهمی در فعالیت‌های مردمی به‌ویژه در مناطق محروم دارند.
این وزیر اسبق جهاد سازندگی اذعان داشت: بنیاد امور مستضعفان در حال‌حاضر ۱۸ هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت را تحت حمایت خود قرار داده که سال گذشته ۸۳۰ نفر از آنها در دانشگاه‌های معتبر کشور پذیرفته شدند.
وی از اعطای سالانه ۷ هزار و دویست سبد کالا برای خانواده‌ها خبر داد و گفت: ۶۰ هزار مادر باردار در مناطق محروم از ماه چهارم بارداری تا ششمین ماه تولد فرزندشان ۱۴ قلم کالای اساسی و مورد تایید وزارت بهداشت را از بنیاد مستضعفان دریافت می‌کنند.
سعیدی‌کیا همچنین از اعطای مسکن رایگان به خانواده‌های بیش از ۲ عضو معلول خبر داد و افزود: تاکنون ۱۱ هزار خانواده‌ی واجدشرایط در کشور شناسایی شده‌اند که تا ۴ سال آینده و با همکاری بنیاد خیرین مسکن‌ساز، بهزیستی و راه‌وشهرسازی صاحب‌خانه می‌شوند.
قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق آزاد از حمایت از ۸ هزار دانشجوی مستعدِ بی‌بضاعت در کشور خبر داد و یادآور شد: بنیاد مستضعفان هر ترم شهریه‌ی این دانشجویان را پرداخت می‌کند و آنها می‌توانند ۲ سال پس از فراغت از تحصیل و اشتغال به کار این مبالغ را پرداخت کنند.
وی به پرداخت وام‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی اشاره کرد و افزود: با استانداران تمامی استان‌ها رایزنی شده تا دارندگان طرح‌های اشتغال‌زا برای دریافت تسهیلات وام تا سقف ۲ میلیار تومان به شعب بانک سینا معرفی شوند و ۵درصد از کارمزد این وام را استانداری و ۵ درصد را نیز بنیاد مستضعفان بپردازد.
رقیه بابایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *